Program zawiera najsłynniejsze melodie, które każda orkiestra dęta ma w swoim repertuarze. Tym razem kładziemy nacisk na trąbkę. Oczywiście wszystko na wesoło bo jest powód do radości-wiosna. W związku z tym wcielamy się w smerfy i przeżywamy różne przygody szukając oznak wiosny-najpiękniejszej pory roku.
Tym razem przy akompaniamencie muzyki wybieramy się w góry. Tam jako turyści przeżywamy różne przygody. Wcielamy się też w słynne pieski ratownicze - Bernardyny, aby pomóc zasypanym przez lawinę śnieżną.
Płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie"- to słowa słynnego krakowiaczka. W tym roku, który jest rokiem hymnu narodowego, snujemy refleksje nad tym co nas wyróżnia jako naród, dzięki czemu istniejemy na mapie i w jaki sposób przyczynia się do tego muzyka - muzyka w kraju nad Wisłą.
Rok 2022 jest rokiem Mazura Dąbrowskiego. Ten rok kiedy to Polska pomaga Ukrainie, szczególnie sprzyja zrozumieniu znaczenia naszego hymnu narodowego. Wszak kiedyś nam pomagano odzyskać wolność.
W programie piękne melodie utworów w rytmie poloneza, krakowiaka, mazureczka, tanga oraz samby. Poza poznaniem muzyki celem spotkania jest wyrazić siebie za pomocą "języka ciała" jakim jest niewątpliwie taniec.
Ostatnio zastanawiałem się nad symbolami narodowymi w kontekście święta niepodległości , i doszedłem do wniosku, że poza godłem, flagą, hymnem, są jeszcze inne symbole, które stanowią o naszej tożsamości. Jednym z nich jest Wisła- jej poświęciłem program pt. "Muzyczny Spływ Wisłą", drugim zaś symbolem jest bocian - nieodłączny element naszego krajobrazu. W związku z tym opracowałem program pt. "Bociany lecą do Afryki w rytm muzyki".
I znów widzę, acz dymem oślepian, Jak przez ganku kolumny, sprzęt podobny do trumny wydźwigają... runął, runął - Twój fortepian!
Dalsze rozważania nad tożsamością człowieka i muzyką jako jej elementem w kontekście Roku Romana Ingardena. Przedstawiam tu wyniki ankiety zrealizowanej przez mnie na potrzeby mojej pracy dyplomowej na Akademii Muzycznej w Łodzi.
Nasz polski filozof napisał rozprawę pod tytułem "UTWÓR MUZYCZNY I SPRAWA JEGO TOŻSAMOŚCI". Są to zagadnienia szczególnie mi bliskie, które podjąłem studiując na Akademii Muzycznej w Łodzi. Wówczas to opracowałem swoją METODĘ PODRÓŻUJĄCEJ FILHARMONII, która na celu ma budowanie zdrowej tożsamości dźwiękowej człowieka.
Z wieloma szkołami w całej Polsce obchodzimy jubileusz 10-lecia współpracy.Wiele szkół zyskało miano PRZYJACIELA PODRÓŻUJĄCEJ FILHARMONII Z tej okazji mam zaszczyt i przyjemność wręczać okolicznościową statuetkę.
Zobacz wszystkie
copyright © 2011 www.largo-filharmonia.pl
projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl