Largo :: podróżująca filharmonia

Programy edukacyjne

            Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, szczególnie cykl "Muzyka naszych sąsiadów" inspirowane są w głównej mierze podróżami po świecie.

            Cykl ten jednak poprzedza program "Muzyka Polaków". Najpierw chwalimy nasze, potem cudze, aby nie było jak w przysłowiu "Cudze chwalicie, swego nie znacie".Gdy zaś już oddamy cześć naszej kulturze, możemy śmiało ruszyć w podróż dookoła świata i chwalić muzykę świata. W ten oto sposób uświadamiamy sobie fakt posiadania olbrzymich zasobów kulturalnych, które nas uszlachetniają. Aby z tych zasobów umiejętnie korzystać opracowałem swoją >> METODĘ PODRÓŻUJĄCEJ FILHARMONII<<. Temat ten ujmuje trafnie słynny filozof - Demokryt z Abdery: "Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępną, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat".

 

Dowiedz się więcej

Projekty autorskie

           Kompozycją zajmuję się od wielu lat, szczególnie interesuje mnie w tym zakresie pianistyka, gra na trąbce i symfonika. Staram się być otwarty na dżwięki świata, stąd też dużo nowatorskich rozwiązań (mocny akcent kładę na brzmienie gitar elektrycznych  dla unowocześnienia przedsięwzięcia). Osobiście uważam, że odżegnywanie sie całkowite od tonalności w muzyce jest przesadą, nierozsądne jest psucie tego co dobre - całych wieków odkryć muzycznych, natomiast moim zdaniem zachowując właściwy umiar można cieszyć się technikami dodekafonii, serializmu, sonoryzmu,aleatoryzmu czy tym podobnymi współczesnymi zdobyczami muzyki.Mówienie o nich ,że są ''ukrywaniem braku talentu'' jest moim zdaniem nieumiejętnością radzenia sobie ze zmieniającym się ciągle światem. Owszem każdy potrzebuje w życiu jakiegoś oparcia niczym utwór toniki ale, poza tym jest jeszcze przygoda ... pozdrawiam oba obozy teoretyków muzyki.

 

 

Dowiedz się więcej

Muzykoterapia

           Wiedzę z zakresu muzykoterapii zdobyłem na  Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Od wielu lat  prowadzę koncerty o takim charakterze. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z harmonią wewnętrzną utworu. Utwory, które przeszły do klasyki muzycznej niezależnie od gatunku posiadają doskonały skład( wszak samo słowo klasyczny oznacza doskonały). Ostatnio mam przyjemność grywać w słynnej pijalni wód leczniczych w Nałęczowie. Skład chemiczny wody z tych źródeł jest doskonały dla zdrowia . Pijąc z samego źródła dostrzegłem analogię z muzyką - muzyka też przecież ma swój skład, który nie jest bez znaczenia dla zdrowia...

 

Dowiedz się więcej

Aktualności

copyright © 2011 www.largo-filharmonia.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl